وقت سفارت

انواع وقت سفارت آلمان

همواره متقاضیان زیادی هرساله برای اهداف مختلفی چون تحصیل، کار و یا گردش و تفریح به کشور آلمان سفر می‌کنند که ابتدا باید برای دریافت ویزای آلمان و پیش از آن‌وقت سفارت آلمان اقدام کنید. بعد از تحویل مدارک مسئولین سفارت مدارک شمارا موردبررسی قرار می‌دهند و چنانچه صلاحیت شما تائید شود برای شما ویزای آلمان صادر می‌شود. ازآنجاکه آلمان عضو کشورهای شینگن است با ویزای شینگن آلمان می‌توانید به تمام کشورهای اتحادیه شینگن سفر کنید.با توجه به هدف سفر شما به آلمان برای اقدام به اخذ ویزای آلمان چه توریستی، کاری و چه تحصیلی باید مدارکی ارائه دهید که در مواردی خاص متفاوت می‌باشد.  تهیه ویزای آلمان فقط از طریق سفارت این کشور امکان‌پذیر می‌باشد و باید قبل از ثبت درخواست خود مشخص کنید که چه نوع ویزایی می‌خواهید. زیرا این ویزاها دارای شرایط و مدارک یکسان نمی‌باشد و حتی مدتی که سفارت بنا به ویزا برای شما مشخص می‌کند که می‌توانید در آلمان اقامت داشته باشید نیز متناسب با ویزای شما متفاوت است.

وقت سفارت آلمان برای ویزای توریستی

برای ایرانیان آلمان کشوری مطلوبتر در بین دیگر کشورهای اروپایی می‌باشد که هرساله ایرانیان زیادی به آن سفر می‌کنند . دقت داشته باشید که بعد از تعیین وقت سفارت آلمان باید مدارکتان کامل  بدون نقص باشد. مدارک موردنیاز برای صدور ویزا در ادامه متن توضیح داده‌شده است. چنانچه قصد سفر با همسرتان را دارید باید مدارک او را نیز تهیه و با مدارک خود تحویل دهید. برای اشخاص زیر سن ۱۸ سال اجازه‌نامه محضری و کتبی قیم و یا والدین و برای زنان متأهل اجازه همسر نیاز می‌باشد انواع دیگر وقت سفارت آلمان جهت سفر کاری و تجاری است

گرفتن وقت سفارت آلمان به‌صورت فوری

جهت تعیین وقت سفارت المان فوری بهتر آن است که از طریق آژانس‌ها و مؤسسات گردشگری اقدام کنید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید. این مسئله بدین معنی نیست که آژانس و یا شرکت مربوطه وقت سفارت آلمان می‌فروشد بلکه منظور آن است که مراحل کار درخواست ویزای آلمان و تعیین وقت سفارت آلمان را می‌توانید به کارشناسان باتجربه آن‌ها بسپارید تا بدون خطا و اشتباه مراحل را طی کنند.

46

مدارک موردنیاز جهت مراجعه به سفارت

گذرنامه شما باید دارای سه ماه اعتبار باشد و دو صفحه سفید داشته باشد . دقت داشته باشید که در روز مصاحبه شما باید خود در سفارت حضورداشته باشید و هیچ شخص دیگری نمی‌تواند بجای شما برای مصاحبه و انگشت‌نگاری حاضر شود.شناسنامه و کپی از همه برگه‌های ان به همراه ترجمه انگلیسی آن‌ها ، فرم مخصوص که کامل پرشده ، یک قطعه عکس با زمینه سفیدکِ نباید بیشتر از یک سال عمر داشته باشد و در سایز 6 در 4 ، کپی از پاسپورت ویزاهای قبلی شینگنی که دارید باید به مدارک ضمیمه شوند.

چنانچه دعوت‌نامه دارید باید این دعوت‌نامه با به همراه تمامی اطلاعات دعوت‌کننده و شخص دعوت‌شده همان‌طور که در بالا ذکر کردیم و یک کپی از اقامت دعوت‌کننده در آلمان ، پرینت حساب بانکی دعوت‌کننده و فیش حقوقی خود شمارا در بین مدارک به سفارت ارائه دهید.

معرفی انواع ویزای آلمان

ویزای کشورها از جمله ویزای آلمان از چند جهت تقسیم بندی می شود:

تقسیم بندی ویزا بر اساس مدت زمان اقامت فرد متقاضی در کشور مقصد به چند دسته ی بلند مدت،کوتاه مدت و ترانزیتی تقسیم می شود. نوع دیگری از تقسیم بندی ویزا بر اساس هدف فرد متقاضی از سفر به کشور مقصد است که به انواع تحصیلی، کار، ازدواج، گردشگری، بازدید و… تقسیم می شود. همچنین بر اساس دفعات ورود و خروج به کشور آلمان به سه نوع یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود تقسیم می شود.

در ادامه ی مقاله درباره ی جزئیات انواع مختلف ویزا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بحث دیگری که برای سفر به آلمان باید به آن اشاره کرد اقامت دائم یا مهاجرت به این کشور است در واقع زمانی که فرد متقاضی اقدام به دریافت ویزای آلمان می کند در واقع می تواند برای مدت معلومی به طور مثال سه ماه برای هدف مشخصی در این کشور حضور داشته باشد. ولی اقامت دائم یا مهاجرت روند دیگری دارد با اینکه پروسه ی دریافت ویزای آلمان با اقامت دائم در این کشور مشترکاتی دارد ولی نباید این دو را با هم اشتباه گرفت.

انواع ویزای آلمان از لحاظ تعداد دفعات ورود به کشور

ویزای آلمان بر اساس تعدا دفعات ورود به این کشور به چند دسته ی صفر بار ورود، یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود تقسیم می شود.

ویزای صفر بار ورود: در صورتی که فرد متقاضی دارای ویزای صفر بار ورود باشد یعنی اجازه ی خروج از فرودگاه یا ایستگاه های قطار را نخواهد داشت.

ویزای سینگل یا یک بار ورود: با داشتن این ویزا فرد متقاضی تنها یک بار می تواند به کشور ژرمن ها وارد شود.

ویزای دابل یا دو بار ورود: ویزای دابل بدین معنی است که فرد متقاضی می تواند دو بار وارد کشور مقصد شود.

ویزای مولتیپل یا چند بار ورود: در صورت داشتن ویزای چند بار ورود فرد متقاضی قادر خواهد بود در مدت زمان اعتبار ویزا به دفعات زیاد وارد کشور مقصد شده و از آن خارج شود. در صورتی که فرد قصد اقامت طولانی در این کشور را دارد یا تاجر و فعال اقتصادی است بهتر است برای دریافت ویزای مولتیپل یا چند بار ورود اقدام کند.

47

مراحل اخذ ویزای آلمان

اصلی ترین و اولین مرحله برای دریافت ویزا دریافت وقت سفارت آلمان است البته کشور آلمان برای سرعت بخشیدن به فعالیت های مربوط به صدور ویزا دریافت نوبت را به صورت آنلاین انجام می دهد. در مرحله ی اول فرد متقاضی با ورود به سایت سفارت جمهوری فدرال آلمان می تواند زبان سایت را فارسی کرده و بعد از وارد کردن اطلاعات نسبت به دریافت نوبت سفارت اقدام کند توجه کنید که اطلاعات وارد شده باید به زبان انگلیسی یا آلمانی باشد ایمیل اول را معمولا بعد از چند دقیقه دریافت می کنید که به معنای رسیدن اطلاعات شما می باشد در ایمیل دومی که بعد از دو هفته برای متقاضی ارسال می شود تاریخ مصاحبه مشخص شده است و فرد متقاضی باید در تاریخ و ساعت اعلام شده در سفارت آلمان حاضر شود.

شرایط مهاجرت به آلمان

با هر روشی که بخواهید به آلمان مهاجرت کنید چند شرط عمومی و اولیه را با ید داشته باشید. ثبات مالی چیزی است که برای مهاجرت به خصوص در آلمان لازم است. شما باید با روش هایی که برایتان تعیین شده به اداره ی مهاجرت آلمان نشان دهید که توانایی مالی تامین مخارح زندگی را دارید حتی اگر در مدتی که حقوقی دریافت نکرده اید. در تمام روش های مهاجرت به آلمان اثبات توانایی مالی تامین مخارج جزو پیش فرض هایی است که باید داشته باشید و برای اداره ی مهاجرت این توانایی را بتوانید تایید کنید.

پیش نیاز دوم برای مهاجرت به آلمان داشتن بیمه ی سلامت است که می توانید این کار را در شرکت های بیمه ی آلمانی انجام دهید. با گرفتن بیمه از شرکت های آلمانی اطمینان خواهید داشت که به طور حتم بیمه ی شما پذیرفته خواهد شد.

نکته سوم که کار برد بسیار مهمی دارد دانستن حداقل با زبان آلمانی است. هر چند زبان انگلیسی نیز بسیار کارآیی دارد اما دانستن زبان آلمانی بویژه در بدو ورود به آلمان کمک بسیاری به مهاجران به این کشور خواهد کرد.

آشنایی زبان آلمانی به سه سطح تقسیم می شود :

  • A1 , A2 آشنایی در سطح مبتدی و حداقلی
  • B1 , B2 دارای مهارت مناسب رو به بالا زبان آلمانی
  • C1 , C2 تسلط کامل بر زبان آلمانی

برای مهاجرت به آلمان از هر راهی باید حداقل نمره ی A1 و یا B1 را در آزمون زبان آلمانی دریافت کنید و برای اخذ اقامت دائم کشور آلمان باید نمره C1 , C2 دریافت کرده باشید. برای ورود به کشور آلمان نیاز به ویزایی به نام ویزای شینگن دارید که بعد از تهیه ی آن از سفارت آلمان می توانید به صورت قانونی به آلمان وارد شوید.

مهاجرت به آلمان نسبت به سایر کشورها

کشور آلمان یکی از کشورهایی است با امکانات اروپایی به علاوه پتانسیلی که کشور آلمان به تنهایی داراست و مقصدی عالی برای مهاجرت است. مهاجرت به آلمان نسبت به سایر کشورها برای شما امکان تحصیل و خدمات درمانی رایگان را فراهم می کند. همچنین امکان تجارت آزاد و پویا به سرتا سر دنیا فرصت های اقتصادی بسیار خوبی را برای تجار و همه ی مشاغل فراهم می آورد. سفر و زندگی در کشور های عضو اتحادیه اروپا آنقدر در دنیا جذاب و منحصر به فرد است که به خصوص آلمان را به کشوری محبوب برای مهاجرت تبدیل کرده است. موقعیت بسیار مناسب اشتغال برای مهاجران جویای کار و تحصیلات تکمیلی در همه ی مقاطع، وضعیت با ثبات اقتصادی حتی نسبت به سایر کشور های اروپا و رضایت مهاجران مقیم در آلمان از شرایط زندگی و کار در آلمان باعث رشد درخواست های بسیار زیاد مهاجرت به آلمان از تمام دنیا شده است.

48

چند جمله راجع به مفهوم مهاجرت و کوچ

انسان ها برای دستیابی به رفاه و امکانات بیشتر و رفع مشکلاتی که در کشورشان قادر به رفع آن ها نیستند کوچ می کنند. انسان ها هم چنین به دلیل جاذبه های مختلف دیگر نقاط دنیا به لحاظ آب و هوا و زمین و بهبود کیفیت زندگی  نیز به کوچ از کشوری به کشور دیگر می پردازند. با این وصف هنوز دلایل زیادی برای کوچ مردم جهان در تاریخ می توان بر شمرد.

امروزه رهایی از فقر، دسترسی به شرایط تحصیلی بهتر برای خود و فرزندان، پیدا کردن کار، شرایط سیاسی کشور، امنیت شغلی و تامین آینده ی خود و فرزندان از دیگر دلایل افزایش مهاجرت در بعضی از کشور های جهان است. اقامت های موقتی را مهاجرت نمی گوییم اما اگر این اقامت ها دوره ای باشد شبیه مهاجرت های فصلی کارگران، آن را مهاجرت می نامند.

منبع: https://safarito.net

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا