مهاجرت

آسان ترین روش های مهاجرت به کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره امریکا شمالی است این کشور از ده استان و سه قلمرو تشکیل‌شده است مساحت کشور کانادا 9/98 کیلومترمربع می‌باشد و دومین کشور پهناور دنیاست جالب است بدانید طولانی‌ترین مرز مشترک جهان مرز کانادا و ایالت متحده می‌باشد.

حکومت کشور کانادا یک دموکراسی پارلمانی و یک پادشاهی مشروطه می‌باشد که الیزابت دوم ملکه بریتانیا ملکه کشور کانادا هم می‌باشد؛ و قانون با امضا و نام او به رسمیت و ضمانت اجرایی می‌رسد. هرچند کشور کانادا بعد از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است ولی جمعیت کانادا یک‌پنجم روسیه می‌باشد. شهرهای تورنتو مونترآل و ونکوور به ترتیب پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا هستند. شعار این کشور از این کران تا آن کران می‌باشد

چرا کشور کانادا به بهترین کشور برای مهاجرت انتخاب‌شده است؟

فضای مناسب برای کار و تجارت:

علت رونق فضای کار و تجارت در این کشور، وجود سیستم مالی پاسخ‌گو و شفافی است که اجازه فسادهای مالی به مسئولین و مردم نمی‌دهد.

 بهترین نظام بانکی:

نظام بانکی کانادا نیز یکی از بهترین نظام‌های بانکی جهان است. حدود ۴ مورد از ۱۰ بانک برتر جهان در کشور کانادا قرار دارد.

آمار بیکاری کانادا:

 در میان کارگران و نیروهای کار جوان، آمار بیکاری کانادا از آمریکا هم پایین‌تر است.

سایر عواملی که باعث شده کانادا به بهترین کشور برای مهاجرت تبدیل شود :

 • نظام سلامت و درمان و پوشش دهی بیمه
 • تفریح و سفر هم در کانادا زبانزد است
 • مهاجرپذیر بودن این کشور نشان از فرهنگ پذیرش عقاید مختلف و متنوع
 • کانادا دارای بهترین دانشگاه‌های جهان است
 • کشور فرصت‌های بی‌نظیر سرمایه گذاری
 • بالاترین سطح امور فرهنگی و فناوری

از هر نظر‌گاهی که به مهاجرت به کشور کانادا نگاه کنید، تصمیم رفتن و زندگی در این کشور بسیار تصمیم درست و مناسبی است و همه‌چیز برای داشتن یک زندگی آرام و بی‌دغدغه در کانادا برایتان فراهم خواهد بود.

انواع روش‌های مهاجرت به کانادا:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق شغل
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق تمکن مالی
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق خرید ملک

59

مهاجرت از طریق تحصیل

نحوه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا بستگی به دانشگاه کانادایی دارد که می‌خواهید بورسیه تحصیلی بگیرید و یا با هزینه شخصی می‌خواهید پذیرش بگیرید. پس ارتباط با دانشگاه کانادا و اساتید کانادایی (برای مقطع دکترا) اهمیت زیادی دارد. مدارک زبان انگلیسی برای پذیرش تحصیلی لازم و ضروری می‌باشد

مهاجرت از طریق شغل

مهاجرت کانادا از طریق کارشان یا ویزای مهارتی و تخصص و به‌عنوان نیروی متخصص به کانادا، مخصوص افرادی است که دارای توانایی‌های شغلی و مهارتی هستند و از این طریق میتوان اقامت کانادا را دریافت نمائید.

در روش مهاجرت کاری، سابقه کاری، مدرک زبان، سن و وضعیت تأهل امتیازبندی می‌شود و وضعیت موفقیت متقاضی در پرونده مهاجرتی را مشخص می‌کند.

داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در کانادا بسیار می‌تواند کمک‌کننده باشد. به‌صورتی که وجود تنها این عامل باعث به دست آوردن نیمی از امتیاز لازم برای مهاجرت می‌شود.

درروش مهاجرت کاری به کانادا کل امتیازهایی که یک نفر می‌تواند دریافت کند 1200 بوده که به دو بخش 600 امتیازی تقسیم می‌شود. 600 امتیاز اول مربوط به خود فرد مهاجر بوده و ترکیبی از مهارت‌های زبانی – تحصیلی – کاری- سنی می‌باشد. 600 امتیاز دوم مربوط به داشتن پذیرش کاری از سوی کارفرمای کانادایی می‌باشد.

مهاجرت از طریق تولد

فرزندی که در خاک کانادا متولد می‌شود فارغ از تابعیت مادر و پدر و نیز ماهیت اقامتی آن‌ها در کانادا (چه به‌صورت قانونی و غیرقانونی) شهروند کانادا محسوب می‌گردد و از بدو تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بدون زندگی در کانادا بهره‌مند می‌شود. بر اساس قوانین سازمان مهاجرت کانادا (CIC)، باردار بودن فرد به‌تنهایی منجر به رد شدن درخواست ویزای وی نمی‌شود اما باردار بودن بر روی مسائل اصلی تصمیم‌گیری افسر ویزا تأثیر می‌گذارد. اخذ هر نوع ویزا کانادا شامل ارائه مدارک و فرم‌های مربوطه و برطرف کردن هرگونه نگرانی ممکن افسر ویزا می‌باشد.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت

متقاضی ثبت شرکت در کشور کانادا ابتدا باید تصمیم‌گیری نماید که چه نوع کسب‌وکاری موردنظر وی می‌باشد و در این خصوص شرایط مربوط به تقاضای بازار، داشتن بیزنس پلن یا طرح توجیهی و موارد موردنیاز را موردبررسی قرار دهد. در این امر سود ده بوده طرح تجاری، نوآورانه بودن، مورد تائید بودن آن، محدودیت‌های دولتی و شرایط موردنیاز برای راه‌اندازی آن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و برای تمدید ویزا و اخذ اقامت به توجه ویژه‌ای نیازمند می‌باشد.

60

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

این روش جهت توسعه و تولید و اشتغال در کانادا باهدف جذب سرمایه متقاضیانی که دارای تجربه تجاری بیزنسی و توان مدیریتی دارند به وجود آمده است

در این روش متقاضی الزامی به فراگیری زبان فرانسه یا انگلیسی ندارد و فرد سرمایه‌گذار ملزم به داشتن مدرک تحصیلی نیست و او هیچ تعهدی درزمینه ی ایجاد حرفه و کار ندارد همچنین از این روش می‌توانید برای خود و همسر و فرزندان اقامت دائم کانادا را اخذ کنید.

مهاجرت از طریق تمکن مالی

در سال‌های اخیر اخذ اقامت در کانادا از طریق تمکن مالی موردتوجه بسیاری از مهاجرین قرارگرفته است این روش نسبت به روش‌های دیگر نسبتاً آسان‌تر است و ریسک کمتری دارد برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی نیازی به خارج کردن سرمایه داخل کشور ندارید درواقع می‌توان گفت با داشتن سند ملکی و سپرده بانکی در داخل امکان مهاجرت از طریق تمکن مالی امکان‌پذیر می‌باشد

مهاجرت از طریق ازدواج

ازآنجاکه کشور کانادا برای خانواده و فرهنگ استحکام روابط فامیلی ارزش زیادی قائل است اقامت از طریق روابط فامیلی و ازدواج یکی از شرایط قابل‌قبول برای مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود اما ازآنجاکه طی سال‌های اخیر اداره مهاجرت به این کشور با مورد دروغی زیادی در این باب مواجه شده است، شرایط پذیرش باید به نحو احسن و کامل موردبررسی قرار گیرد. به کسی که مقیم دائم یا شهروند (تابع) کاناداست و می‌تواند برای مهاجرت همسر خود به کانادا اقدام نماید، اقدام کننده یا اصطلاحاً اسپانسر گفته می‌شود. لازم به ذکر است اسپانسر هنگام اقدام ساکن کشور کانادا باشد مگر در مورد شهروندان کانادا که در شرایط خاص می‌توانند از این شرط معاف شوند. برای گرفتن اقامت با این روش یعنی فردی که در کانادا اسپانسر می‌شود و فردی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق همسر خویش است، هر دو باید شرایط مخصوصی داشته باشند.

مهاجرت از طریق خرید ملک

خرید املاک خارجی یک سرمایه‎گذاری مطمئن است. داشتن شهروندی دوگانه می‌تواند به محافظت از آزادی شما کمک کند، افق‌های سرمایه‌گذاریتان را افزایش دهد و حتی موجب نجات زندگی و جان شما شود. داشتن پاسپورت دوم می‌تواند به‌طور چشمگیری آزادی شخصی و اقتصادی شما را افزایش دهد. داشتن شهروندی دو گانه یا حتی چندگانه یک گام اساسی در بین‌المللی و جهانی کردن زندگی شما است.

سخن آخر

مهاجرت از طریق توریستی از دیگر روش‌های مهاجرت می‌باشد که با توجه به قوانین مهاجرتی ویزای توریستی نمی‌تواند به هیچ ویزای دیگری از داخل کانادا تبدیل شود و تنها در موارد خاص و استثنایی این امر مهیاست لازم به ذکر است که این نوع ویزا محدود و کوتاه‌مدت می‌باشد

این روزها مهاجرت به‌منظور پیشرفت و داشتن زندگی بهتر نقل محافل شده است و این امر متقاضیان زیادی دارد درصورتی‌که عملی شدن یا نشدن این تصمیم می‌تواند زندگی و آینده فرد را تحت تأثیر قرار دهد لذا این تصمیم تا حد زیادی بستگی به اهداف و میزان سرمایه و مشخصات فردی ازجمله: سن و تحصیلات و رزومه کاری شما دارد در کنار همه این گزینه‌ها راهنمایی و مشاوره گرفتن از کسی که تجربه زندگی در اروپا و علم وافی نسبت به این امر را دارند اهمیت ویژه‌ای دارد

موسسه مهاجرتی ویزا نیو با بهره‌گیری از اعضای باتجربه و همچنین استفاده از کلیه امکانات علمی و تخصصی، تمامی امور حقوقی مهاجران ازجمله مشاوره تخصصی امور مهاجرت و خرید املاک خارجی، اخذ اقامت اروپا و تابعیت کشورهای حوزه شنگن، کانادا (اقامت تحصیلی، اقامت کاری، اقامت ثبت شرکت، اقامت سرمایه‌گذاری، اقامت تمکن مالی، اقامت از طریق ازدواج، اقامت توریستی) را ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت و شرایط زندگی در اروپا با متخصصین این امر از طریق شماره تماس 02188641877  و یا وب سایت visanew.com  تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا