مد و زیباییپوشاک

لباس شکت دخترانه چیست و با چه مدل هایی ست می شود؟

شکت چیست؟ شکت ترکیبی از پیراهن و ژاکت تشکیل می شود. این نوع لباس از انواع سبک تا منسوجات پشمی گرم تنوع دارد. البته به تازگی به علت وجود تطابق بین این مدل لباس و قوانین پوششی کشور ایران و همچنین برخورداری از شباهت با استایل هایی همچون گرانج، وینتیج و بوهمین شاهد افزایش استفاده از چنین لباسی به ویژه در میان بانوان هستیم. چند مدل شکت دخترانه وجود دارد؟ در این مقاله به بحث در خصوص انواع مدل لباس شکت و موارد کاربرد آن می پردازیم.

معرفی کلی

نام این لباس از ترکیب دو کلمه ی jacket و shirt به ترتیب به معنای ژاکت و پیراهن به وجود آمده است. در واقعیت چنین لباسی شبیه به پیراهن مردانه ولی با پارچه ای ضخیم تر می باشد. بنابراین جهت استفاده در روزهای خنک فصل های پاییز و بهار گزینه ی مناسبی به نظر می رسد.

انواع مختلف مدل ها برای کلیه ی افراد اعم از آقایان و بانوان کاربرد دارند. جهت تولید آن ها از جنس های مختلفی همانند تارتان، تویید و چرم نازک استفاده می شود. از جمله رایج ترین شکت دخترانه می توان به پیراهن های بلند به شکل چهارخانه و موجود در اکثر مزون ها اشاره داشت.

 

111

آشنایی با انواع شکت

از لحاظ سبک و تعداد لایه شاهد وجود انواع مختلفی از این مدل لباس در بازار هستید. در ادامه با مدل های مختلف این لباس آشنا می شوید.

مدل چهارخانه

به منظور بهره مندی از استایلی خاص و زیبا در فصل پاییز از مدلهای دارای طرح های رنگی و چهارخانه استفاده نمایید. مدل های چهارخانه ، طیف وسیعی از مدل های موجود در بازار اعم از سنتی و کلاسیک را شامل می شوند. به این ترتیب افراد قادر به انتخاب و خرید لباس شکت متناسب با سلیقه ی خود هستند. این موضوع قابل ذکر است که یقه های با خط شرپا و لبه های خام دارای تناسب و هماهنگی بیشتری با مدلهای چهارخانه ای هستند.

مدل سایز بزرگ

سایز بزرگ نوع دیگری از شکت های موجود در بازار به حساب می آید. مدلهای سایز بزرگ برای اشخاص علاقه مند به لباس های راحت بسیار کارآمد می باشند. همچنین بانوان و دختران به راحتی قادر به استفاده از این نوع پوشش بر روی لباس های رنگارنگ خود هستند.

ادامه مطلب
همه چیز در مورد مزون لباس عروس

مدل فلانل

از دیگر لباس های کاربردی در فصل پاییز می توان به مدل فلانل اشاره کرد. انواع فلانل در رنگ های متنوعی برای بانوان دارای وزن متوسط وجود دارد. به این ترتیب افراد قادر به انتخاب شکت از نوع فلانل در رنگ مورد پسند خود همچون خاکستری، سرمه ای، قهوه ای و غیره هستند.

آشنایی با چگونگی انتخاب و مکان مناسب استفاده از لباس شکت

به منظور بهره مندی از انتخاب و خریدی مناسب از انواع لباسهای موجود در بازار، توصیه به خرید این مدل در طرح و رنگ مورد علاقه و همچنین یک یا دو سایز بزرگتر از اندازه و سایز معمولی شخص مصرف کننده می باشد. به این ترتیب امکان استفاده از «لباس شکت» به عنوان یک لباس اورسایز و ست راحت آن با سایر لباس های مختلف وجود دارد. به طور کلی این نوع پوشش جایگزین مناسبی برای انواع پالتو و کاپشن به ویژه برای افراد خواستار تنوع محسوب می شود.

در خصوص مکان و محل مناسب کاربرد چنین لباسی می توان بیان کرد که شکت ها در این زمینه با هیچ گونه محدودیتی مواجه نیستند. به عبارت دیگر در زمان تصمیم به استفاده از این نوع لباس تنها نیازمند ایجاد چند تغییر کوچک در نحوه پوشش خود به منظور برقراری هماهنگی بین لباس و مکان مورد نظر هستید.

انواع ست رایج با شکت دخترانه

همان طور که در ابتدای مقاله بیان شد، این استایل دارای تناسب فراوان با یکسری از تیپ ها همانند وینتیج، گرانج، هیپی و بوهمین هستند. بنابراین به طور معمول تعداد کثیری از افراد تمایل به ست این مدل لباس با شیوه ی چنین سبک هایی دارند. علاوه بر این امکان کاربرد مدل ها به همراه انواع شلوار جین وجود دارد. به طور مثال می توان از شلوار راسته یا اسکینی و همچنین بوت شیکی به همراه تیپ های اورسایز و مقداری گشاد استفاده نمود. در این قسمت از مقاله به بیان چند نوع ست رایج می پردازیم.

ادامه مطلب
ریش تراش

ست جاگر و هودی به همراه شکت

ست جاگر و هودی از جمله ست های پرطرفدار به شمار می رود. حال با کاربرد انواع شکت ها بر روی این ست ویژه، یکی از بهترین و خاص ترین استایل ها در پاییز و زمستان را برای خود به ارمغان می آورید. اما توجه به این نکته ضروری است که در صورت برخورداری چنین لباسی از کلاه بایستی از یک دورس و یا هودی ساده و فاقد کلاه استفاده کنید.

عکس این موضوع نیز صدق می کند. به این معنی که در صورت عدم وجود کلاه در طراحی شکت مورد نظرتان کاربرد هودی کلاه دار و قرارگیری کلاه متعلق به هودی در قسمت بیرونی ست پیشنهاد می شود. با به کارگیری یک نیم بوت هم به افزایش جذابیت ترکیب و ست خود کمک کنید.

استایل تیشرت و شلوار جین با لباس شکت

کاربرد مدل های جلوباز بر روی تیشرت های دارای آستین کوتاه و یا بلند و ست کردن آن ها با شلوار جین جذب و یا مام استایل در فصل های پاییز و بهار طرفداران زیادی دارد. در صورت استفاده از مدلهای دارای طرح و به منظور بهره مندی از استایل و تیپی جذاب می توان از تیشرت و کتانی به رنگ های سفید و یا مشکی بهره برد.

این مسئله قابل ذکر است که در صورت تمایل به کاربرد شلوار مام استایل در پوشش خود، توصیه به قرارگیری تیشرت در داخل شلوار و بستن کمربندی متناسب با رنگ استایل می باشد. همچنین استفاده از کمربند و یا کیف کمری جهت بستن جلوی لباس، گزینه ی بهتری به نظر می رسد.

بافت یا هودی و شلوار چرم با لباس شکت

امکان کاربرد بافت، هودی، یقه اسکی و مواردی از این قبیل زیر مدل های مختلف در فصل های سرد سال وجود دارد. همچنین به منظور بهره مندی از تیپ و استایلی شیک و کژوال می توان از ترکیب بافت، شلوار چرم و نیم بوت دارای پاشنه و یا بدون پاشنه به همراه شکت ها استفاده نمود. البته در این زمان توجه و رعایت کلیه ی اصول و نکات در زمینه ی ست  کردن لباس امری ضروری است.

ادامه مطلب
چگونه کیف و کفش مناسب استایلمان را انتخاب کنیم؟

ست دامن و بوت

ست راحت این مدل با انواع لباس ها از جمله مزایای آن به شمار می رود. ست دامن و بوت به همراه مدل های مختلف آن یکی از رایج ترین استایل های شکت دخترانه شناخته می شود.

افراد علاقه مند به سبک بوهمین قادر به کاربرد مدل های مختلف دامن همچون دامن پلیسه ای و بوت مناسب به همراه این نوع لباس می باشند. به کارگیری پیراهن های بلند و ماکسی جایگزین مناسبی برای ترکیب بلوز و دامن محسوب می شوند. استفاده از یک جفت بوت بلند نیز در زمینه ی تکمیل و جذابیت استایل مورد نظرتان کمک شایانی می نماید.

لباس شکت دخترانه چیست
لباس شکت دخترانه چیست

رنگ های کاربردی در فصل پاییز

با توجه به امکان ست راحت مدل های بهره مند از رنگ های بژ، کرم، قهوه ای شکلاتی و یا مشکی با اکثر تیشرت ها و سایر لباس ها، تعداد کثیری از افراد در زمان تهیه ی شکت ها تمایل به خرید چنین رنگ هایی دارند. از دیگر رنگ های رایج و مورد علاقه مصرف کنندگان در زمینه ی شکت می توان به رنگ های صورتی روشن، آبی روشن، سبز و لیمویی اشاره داشت.

به دلیل وجود تناسب بسیار بین رنگ های پاستیلی و سایر رنگ ها، این نوع رنگ ها نیز از دیگر گزینه های محبوب اشخاص در زمان انتخاب شکت ها به شمار می روند. این نکته نیز قابل ذکر است که به علت سختی ایجاد ارتباط بین رنگ های نئونی با سایر رنگ ها، خرید شکت هایی با چنین رنگ هایی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 

شکت دخترانه، سبکی متفاوت
شکت دخترانه، سبکی متفاوت

شکت دخترانه، سبکی متفاوت

همان طور که در طول مقاله ذکر گردید، شکت دخترانه به عنوان یکی از لباس های رایج در سراسر جهان از تنوع بسیاری برخوردار است. ایجاد استایلی جذاب و متفاوت و همچنین امکان ست راحت با مدل های مختلف لباس از جمله مزایای لباس شکت به حساب می آیند. بنابراین به منظور بهره مندی از انتخاب مدل مناسبی از شکت، توجه به نوع استایل مورد نظر امری ضروری است.

منبع:

dayanshop.com/blog/what-is-a-shacket-cloth

us.cnn.com/2021/10/25/cnn-underscored/shacket

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا