اخبار

معاون وزیر آموزش و پرورش: برای ترمیم بیمه فرهنگیان تلاش می کنیم و رتبه‌بندی معلمان در انتظار تایید شورای نگهبان است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در روزهای آینده خبرهای بسیار خوبی در زمینه ترمیم بیمه های فرهنگی خواهید شنید، گفت: به نظر من می توان از توان صندوق ذخیره فرهنگیان در این زمینه استفاده کرد.
قاسم احمدی لاشکی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع نیروهای خرید خدمات گفت: در حال حاضر در کشور با کمبود معلم مواجه هستیم. این کمبود را از طرق مختلف از جمله اضافه کاری معلمان، استخدام بازنشستگان، معاونین مدارس، شهریه رایگان و کمبود خدمات آموزشی و 8 هزار سرباز معلم در مناطق صعب العبور جبران خواهیم کرد.

هیچ دستور صریحی برای کمک به ارتش برای کسب خدمات آموزشی وجود نداشت و اگر به هر دلیلی نتوانستید پوشش دهید، ممکن است خدمات آموزشی بخرید.» در نتیجه، نیروها به خدمت گرفته شدند و در سال گذشته رویه‌هایی برای آنها تنظیم شد که دستمزد و بیمه آنها را به طور کامل پرداخت کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دیوان محاسبات امسال با ما مشکل داشت، اظهار داشت: با ما مشکلی پیش آمد. آنها بیشتر کار می کنند، به این ترتیب مقرر شد آقای قالیباف به دیوان محاسبات مکاتبه کند و درخواست کند معلمان از مقررات 44 ساعته در هفته معاف شوند و ساعات کار آنها به 24 ساعت کاهش یابد.

اکنون وزیر آموزش و پرورش نامه ای به رئیس دفتر رئیس جمهور نوشته است و منتظر پاسخ آقای قالیباف به دیوان محاسبات هستیم و به محض دریافت نامه، وضعیت معلمان اصلاح می شود. ، او بیان کرد. انتظار می‌رود که استخدام، برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی همگی در سریع‌ترین زمان ممکن تکمیل شوند.

ادامه مطلب
معنی محجور (سفیه) چیست؟ معنی کلمه محجور در حقوق

به گفته احمدی لاشکی، مجلس دوره دهم آخرین وضعیت فساد صندوق ذخیره فرهنگیان را بررسی کرد، با افراد زیادی برخورد شد، بسیاری از بانک‌های مربوطه با این نرخ‌ها تسهیلات گرفتند و بخشی از پول به صندوق برگشت داده شد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تعدادی از اعضای این صندوق به زندان رفته اند، گفت: برای آنها صحبت های قضایی در نظر گرفته شد که قرار است اجرا شود.

وی ادامه داد: نزدیک به 50 بنگاه در صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد که از این تعداد 17 بنگاه پتروشیمی و انرژی تحت عنوان هلدینگ پتروفرهنگ و خدمات، سرمایه گذاری و دارایی های مشابه فعالیت می کنند و به دنبال برنامه ریزی هستیم. و ما می خواهیم از منابع آنها در صندوق استفاده کنیم.

صندوق ذخیره فرهنگیان امروز به کسانی که بازنشسته می شوند یا فوت می کنند خدمات می دهد در حالی که صحبت از ارائه خدمات به فرهنگیان مانند رفاه، بهداشت و بیمه است که احمدی لاشکی خاطرنشان کرد.

به گفته معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، در حال تلاش برای بازگرداندن بیمه فرهنگیان هستیم: «در روزهای آینده خبرهای بسیار خوبی در این زمینه خواهید شنید که به نظر من ممکن است در همان ظرفیتی که وجود دارد از آن استفاده شود. صندوق ذخیره.»

وی ادامه داد: برای یکسان سازی حقوق معلمان و بازنشستگان در سال 1401، فصل صحبت ما قانون است؛ ماده 30 قانون ششم توسعه صراحتاً به موضوع همسان سازی کارمندان و بازنشستگان پرداخته است و آنچه را که در قانون مقرر شده انجام داده ایم. وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش تا به امروز.

ادامه مطلب
سهام عدالت و صفر تا 100 هر آنچه که در مورد آن باید بدانید

احمدی لاشکی تصریح کرد: ادامه یا عدم ادامه این برنامه در برنامه هفتم با انتخاب قانونگذار است و منتظریم ببینیم چه اتفاقی می افتد.

وی افزود: اکنون که وزیر آموزش و پرورش نامه ای به رئیس جمهور ارائه کرده است، منتظر واکنش آقای قالیباف به دیوان محاسبات هستیم و به محض این که مشکل معلمان حل شود، امیدواریم. وی تصریح کرد: استخدام، برنامه ریزی و بودجه بندی در سریع ترین زمان ممکن به پایان برسد.

به گفته احمدی لاشکی، مجلس دهم با بررسی مشکل فساد اخیر صندوق ذخیره فرهنگیان، با تعدادی از افراد صحبت کرد، به تعدادی از بانک های مهم تسهیلات داد و مقداری از پول را به صندوق بازگرداند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعدادی از اعضای این صندوق به زندان افتاده اند، گفت: رایزنی های قضایی برای آنها در نظر گرفته شد که قرار است انجام شود.

وی تصریح کرد: حدود 50 بنگاه در صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد که از این تعداد 17 بنگاه پتروشیمی و انرژی تحت عنوان هلدینگ پتروشیمی و خدمات، سرمایه گذاری و دارایی های قابل مقایسه فعالیت می کنند و به دنبال برنامه ریزی هستیم. و ما می خواهیم پول آنها را در صندوق بگذاریم.

امروز صندوق ذخیره فرهنگیان به افرادی که بازنشسته می شوند یا فوت می کنند خدمات رفاهی، بهداشتی و بیمه ای فرهنگیان را ارائه می کند که احمدی لاشکی خاطرنشان کرد.

به گفته معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در صدد برگرداندن بیمه فرهنگیان هستیم: «در روزهای آینده خبرهای بسیار خوبی در این زمینه خواهید شنید که به نظر من ممکن است در همین ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد. راوی می گوید: «جعبه رزرو».

ادامه مطلب
مشاغل با فروش بیش از 4.8 میلیارد تومان باید اظهارنامه مالیاتی داشته باشند

وی ادامه داد: برای یکسان سازی درآمد معلمان و بازنشستگان در سال 1401، فصل مورد بحث ما قانون است؛ ماده 30 قانون ششم توسعه به صراحت به موضوع همسان سازی کارمندان و بازنشستگان پرداخته است. آنچه قانون اقتضا می کند را انجام داد.» وی در ادامه گفت: تا امروز وزارت آموزش و پرورش.

احمدی لاشکی توضیح داد که نماینده مجلس در قسمت هفتم برای ادامه یا عدم ادامه این برنامه تصمیم می گیرد و منتظریم ببینیم چه اتفاقی می افتد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا