موبایل

عوامل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی و بهترین راه کارهای مقابله با آن

چرا باتری گوشی بی دلیل خالی می شود؟؟!!

منبع این مطلب جامع سایت makeuseof.com  و فروشگاه امداد موبایل emdadmobile.net است. می‌توانید برای خرید انواع باتری و قطعات یدکی موبایل به امداد موبایل مراجعه کنید.

در صورتی که بخواهیم بخش‌های مهم گوشی های هوشمند را نام ببریم، قطعا باتری را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های دستگاه معرفی کرد که ضعیف بودن آن، می‌تواند دردسرهای زیادی ایجاد کند. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده گوشی های هوشمند، سعی در تولید دستگاه‌هایی دارند که باتری‌های قدرتمندی داشته باشند و این مسئله به خوبی نشان می‌دهد که باتری از چه اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مشکلاتی که برای اکثر دارندگان گوشی‌های هوشمند اتفاق خواهد افتاد، خالی شدن ناگهانی باتری‌ست و در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی در رابطه با دلایل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی ارائه کنیم.

عوامل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

همانطور که در مقدمه هم گفته شد، باتری از بخش‌های مهم گوشی هوشمند شناخته می‌شود و عملکرد بالای آن می‌تواند احساس رضایت شما از دستگاه و برند تولیدکننده گوشی را به ارمغان آورد. شرکت‌های فعال در زمینه تولید گوشی های هوشمند سعی می‌کنند تا باتری‌های قابل قبولی برای محصولاتشان در نظر بگیرند، زیرا به خوبی می‌دانند که ضعیف بودن عملکرد باتری می‌تواند نتیجه منفی را برای آن‌ها به دنبال داشته باشد.

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی می‌تواند دلایل و عوامل زیادی داشته باشد، به عنوان مثال ممکن است برنامه‌هایی در گوشی نصب باشند که وابستگی زیادی به باتری دارند یا متصل بودن دائم به شبکه‌های اینترنت 3G و 4G که باعث خالی شدن ناگهانی باتری خواهند شد. در ادامه سعی خواهیم کرد مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در زمینه خالی شدن ناگهانی باتری را مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی برنامه‌هایی که منابع باتری را نابود می‌کنند!

در حال حاضر بر هیچ کس پوشیده نیست که تعدادی از برنامه های کاربردی اندروید می‌توانند به راحتی منابع باتری را نابود کنند. قطعا تمام برنامه‌ها برای اجرا، نیازمند استفاده از منبع انرژی گوشی هستند، اما برخی برنامه‌ها با این که در حالت اجرا قرار ندارند هم انرژی مصرف می‌کنند و می‌توانند باعث خالی شدن ناگهانی باتری شوند؛ آن‌ها از اینترنت و سنسورهای حرکتی استفاده می‌کنند، در حقیقت تمام این موارد باعث خالی شدن باتری خواهد شد.

ادامه مطلب
 میهن مارکت؛ سامانه آنلاین مقایسه قیمت فروشندگان و اطلاع رسانی تجاری

برنامه اسنپ چت

نتایج نظرسنجی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که اسنپ چت توانایی بالایی در زمینه خالی کردن باتری دارد؛ کاربران زیادی در سراسر جهان با حذف برنامه اسنپ چت، متوجه افزایش دوام باتری گوشی‌های هوشمندشان شده‌اند.

شما می‌توانید با فعال کردن حالت سفر (Travel Mode) برنامه اسنپ چت از بارگیری خودکار تصاویر و ویدیوها خودداری کنید، همچنین باید قابلیت ردیابی (GPS) را هم غیرفعال کنید؛ بد نیست بدانید غیر فعال کردن GPS موجب غیرفعال شدن قابلیت GeoFilters در برنامه اسنپ چت خواهد شد.

در صورتی که تمایل به استفاده از برنامه اسنپ چت ندارید و به دنبال جایگزین برای آن هستید، ما به شما برنامه اینستاگرام را پیشنهاد می‌کنیم.

برنامه‌های سامسونگ

همواره شرکت سامسونگ اقدام به نصب برنامه‌های پیش‌فرض در گوشی‌های هوشمند اندرویدی می‌کند که تاثیر بسیار زیادی بر روی مصرف باتری دارند. با این که شما هیچ استفاده‌ای از برنامه‌های پیش‌فرض نمی‌کنید، اما به صورت خودکار در حال فعالیت و مصرف انرژی هستند.

افراد زیادی تمایل به حذف برنامه‌های پیش‌فرض گوشی دارند، اما انجام این کار نیازمند روت بودن گوشی بوده و تنها راهی که باقی می‌ماند، غیرفعال کردن برنامه‌ها خواهد بود؛ شما می‌توانید غیرفعال کردن برنامه‌های پیش‌فرض را با ورود به تنظیمات و سپس بخش برنامه‌ها (Applications) و به دنبال آن از طریق منوی برنامه‌های کاربردی اقدام به انتخاب برنامه‌های پیش فرض کنید و با ضربه زدن بر روی آن‌ها، گزینه پاک کردن اطلاعات و غیرفعال کردن را انتخاب کنید؛ مجددا این فرآیند را برای تمام برنامه‌های موردنظرتان انجام دهید تا غیرفعال شوند.

برخی کاربران ممکن است از دستیار صوتی سامسونگ استفاده کنند، اما بد نیست بدانید که می‌توان با جایگزین کردن دستیار گوگل، مشکل خالی شدن ناگهانی باتری را حل کرد.

ادامه مطلب
 میهن مارکت؛ سامانه آنلاین مقایسه قیمت فروشندگان و اطلاع رسانی تجاری

تغییر تنظیمات مربوط به صفحه نمایش

یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌های گوشی که می‌تواند موجب خالی شدن ناگهانی باتری گوشی شود، صفحه نمایش است. افراد زیادی علاقه‌مند به داشتن نمایشگر پر نور هستند، اما قطعا نمی‌دانند این مسئله تا چه اندازه می‌تواند در مصرف باتری گوشی تاثیرگذار باشد، همچنین روشن ماندن بیش از حد نمایشگر می‌تواند باعث گرم شدن دستگاه هم شود؛ گرم شدن بیش از حد دستگاه را می‌توان به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار در خالی شدن ناگهانی باتری معرفی کرد.

شما می‌توانید با ورود به بخش تنظیمات گوشی و منوی صفحه نمایش، میزان نور دستگاه و سایر موارد را مشاهده کرده و تنظیمات مورد علاقه خود را اجرا نمایید.

همراهان عزیز، یکی دیگر از مواردی که در گوشی های هوشمند مشاهده می‌کنیم، ویجت‌ها می‌باشند که نقش بسزایی در کاهش میزان باتری دستگاه دارند. در صورتی که نیازی به برخی ویجت‌های دستگاه ندارید، می‌توانید آن‌ها را به راحتی و از طریق تنظیمات حذف کنید.

اتصال دائم به شبکه‌های 3G و 4G

استفاده از اینترنت و داشتن فعالیت در شبکه‌های اجتماعی به کار روزانه اکثر کاربران گوشی های هوشمند تبدیل شده و انجام آن نیازمند برخوردار بودن از اینترنت پر سرعت خانگی یا شبکه‌های 3G و 4G می‌باشد. برقراری اتصال اینترنت به صورت دائم می‌تواند به عنوان یکی از موارد نابودکننده باتری گوشی به حساب آید.

یکی از بهترین اقداماتی که می‌توانید به منظور حفظ میزان باتری دستگاه خود انجام دهید، خاموش کردن اینترنت است، البته زمانی که نیازی به استفاده از آن ندارید. بد نیست بدانید که خاموش کردن اینترنت علاوه بر جلوگیری از خالی شدن ناگهان باتری گوشی، می‌تواند تعرفه شما را هم با جلوگیری از بروزرسانی‌های مداوم برنامه‌ها، حفظ کند.

خرابی آداپتور یا کابل شارژ

در صورتی که باتری گوشی شما به سرعت خالی می‌شود، بد نیست تا آداپتور و کابل شارژ را مورد بررسی قرار دهید. در بسیاری از موارد، علت اصلی خالی شدن ناگهانی باتری گوشی را می‌توان به دلیل کارآمد نبودن آداپتور یا کابل اتصال آن دانست که راه‌حل بسیار ساده‌ای دارد، تنها کافی‌ست کابل شارژ یا آداپتور دیگری را برای گوشی هوشمند خود امتحان کنید؛ برخی کابل‌ها به مرور زمان کارآیی خود را از دست خواهند داد و نمی‌توانند اتصال میان آداپتور و گوشی را به خوبی فراهم کنند.

ادامه مطلب
 میهن مارکت؛ سامانه آنلاین مقایسه قیمت فروشندگان و اطلاع رسانی تجاری

خرابی یا ضعیف شدن باتری

در صورتی که تمام موارد ذکرشده را مورد بررسی قرار دادید و مشکل خالی شدن ناگهانی باتری حل نشد، این احتمال وجود دارد که باتری دستگاه ضعیف شده باشد و زمان تعویض آن فرا رسیده است.

شما می‌توانید از طریق مراکز معتبر فروش لوازم جانبی گوشی هوشمند، باتری مربوط به مدل گوشی خود را تهیه نمایید؛ توجه داشته باشید که خرید باتری‌های غیر مجاز می‌توانند موجب خرابی دستگاه شما شوند و دچار مشکلات بیشتر و به مراتب پیچیده‌تری شوید.

 جمع‌بندی

دوستان عزیز، گوشی های هوشمند همانند سایر دستگاه‌های دیجیتالی در معرض آسیب قرار دارند و ممکن است دچار مشکلاتی شوند. خالی شدن باتری گوشی را می‌توان به عنوان یکی از مشکلاتی که امکان دارد برای شما ایجاد شود، نام برد. روش‌های زیادی برای عیب‌یابی باتری وجود دارد که سعی شد تا مهم‌ترین آن‌ها اطلاع‌رسانی شود. در صورتی که با انجام روش‌های ذکرشده نتوانستید پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در عملکرد باتری دستگاه مشاهده کنید، می‌توانید باتری را تعویض یا به تعمیرکار ماهر گوشی مراجعه کنید.

شما امکان نصب برنامه‌های مختلف را در گوشی هوشمندتان دارید، اما باید اطلاعات کاملی نسبت به آن‌ها و میزان مصرف باتری دستگاه داشته باشید. لازم به ذکر است که برخی برنامه‌های کاربردی برای مدیریت باتری و مصرف انرژی گوشی های هوشمند در دسترس قرار گرفته‌اند که می‌توانند تاثیر خوبی بر روی عملکرد باتری داشته باشند، بنابراین بهتر است برخی از آن‌ها را دانلود و استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا