فناوری

ویژگی iOS 16 که به شما امکان می دهد پیام ها را ویرایش و ارسال نکنید و نگرانی های سوء استفاده را افزایش دهید

یک ویژگی جدید در iOS 16 که به کاربر اجازه می‌دهد پس از فشار دادن دکمه ارسال، پیام‌ها را ویرایش یا حذف کند، نگرانی‌هایی را در مورد سوء استفاده در سراسر جهان ایجاد کرده است. کاربران بر این باورند که می توان از این قابلیت برای اهداف پلید استفاده کرد که امنیت و حریم خصوصی کاربران iOS را نقض می کند. غول های فناوری اپل ویژگی های مختلفی را برای معرفی در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان iOS 16 (WWDC) 2022 اعلام کردند و این نکته برجسته است.

ویژگی جدید iOS 16 چیست؟

ویژگی ویژگی iOS 16 iOS 16

کاربران iOS 16 می‌توانند پیامی را که قبلاً ارسال شده در iMessage ویرایش یا ارسال کنند. این ویژگی برای موقعیت های مختلف، از جمله مواردی که ناشی از اشتباهات تایپی است، مفید خواهد بود. کاربران یک پنجره 15 دقیقه ای خواهند داشت که در طی آن می توانند این کار را انجام دهند. اپل هنوز مشخص نکرده است که آیا این ویژگی فقط iOS به iOS خواهد بود یا اینکه آنها همچنین در حال ورود به فضای iOS به Android هستند.

این ویژگی در میان ویژگی های دیگر برجسته بود و چندین کاربر احساس کردند که این یک تغییر خوشایند است.

نگرانی iOS چیست؟

ویژگی iOS 16 اگرچه مورد استقبال قرار گرفت، اما نگرانی هایی را در مورد استفاده منفی از ویرایش یا عدم ارسال پیام ها پس از ارسال آنها ایجاد کرده است.نگرانی اصلی در مورد سوء استفاده است و بیان می کند که پست های توهین آمیز می توانند پس از استفاده حذف یا ویرایش شوند.

برخی از کاربران حتی اپل را به دلیل فراتر رفتن از محدودیت های خود با افزودن قابلیتی سرزنش می کنند که می تواند امنیت و حریم خصوصی کاربران را به خطر بیندازد. وعده اپل برای ویرایش یا عدم ارسال پیام‌ها در iMessage امیدوارکننده است، اما غول‌های فناوری اگر می‌خواهند به قول خود عمل کنند، باید نگرانی‌های مربوط به سوءاستفاده را جدی بگیرند.

برخی از ویژگی‌های دیگری که اپل برای iOS 16 روی آنها کار کرده است شامل صفحه قفل قابل تنظیم با ویجت‌ها، ادغام تلفن هوشمند مانند وب‌کم در مک و ردیابی دارو در اپل واچ است.

5/5 - (1 امتیاز)

دکمه بازگشت به بالا