فناوری

ویژگی iOS 16 که به شما امکان می دهد پیام ها را ویرایش و ارسال نکنید و نگرانی های سوء استفاده را افزایش دهید

ویژگی جدید iOS 16 که به کاربر اجازه می‌دهد پیام‌ها را پس از زدن دکمه ارسال ویرایش یا حذف کند، نگرانی‌های سوء استفاده را در سراسر جهان برانگیخته است. کاربران بر این باورند که این توانایی می تواند برای اهداف پلید مورد استفاده قرار گیرد که امنیت و حریم خصوصی کاربران iOS را نقض می کند. غول‌های فناوری Apple چندین ویژگی را اعلام کردند که در iOS 16 از کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) 2022 و این ویژگی برجسته بود.

ویژگی جدید iOS 16 چیست؟

ویژگی iOS 16
ویژگی iOS 16

کاربران iOS 16 می‌توانند پیامی را که قبلاً ارسال شده در iMessage ویرایش یا ارسال کنند. این ویژگی برای چندین موقعیت مفید خواهد بود، از جمله مواردی که ناشی از اشتباهات تایپی هستند. کاربران یک بازه زمانی 15 دقیقه ای خواهند داشت که در طی آن می توانند این عمل را انجام دهند. اپل هنوز مشخص نکرده است که آیا این ویژگی فقط iOS به iOS خواهد بود یا اینکه آیا آنها در حال ورود به فضای iOS به Android نیز هستند.

این ویژگی در میان ویژگی‌های دیگر متمایز بود، و چندین کاربر احساس کردند که این یک تغییر خوشایند است.

نگرانی iOS چیست؟

ویژگی iOS 16، با وجود اینکه مورد استقبال قرار گرفت، تردیدهایی را در مورد استفاده منفی از ویرایش یا عدم ارسال پیام پس از ارسال ایجاد کرده است. نگرانی اصلی پیرامون سوء استفاده است و بیان می کند که پیام های توهین آمیز می توانند پس از استفاده حذف یا ویرایش شوند.

برخی از کاربران حتی اپل را به دلیل فراتر رفتن از مرزهای خود با افزودن چنین ویژگی سرزنش می کنند که می تواند امنیت و حریم خصوصی کاربران را به خطر بیندازد. وعده ویرایش یا عدم ارسال پیام در iMessage توسط اپل امیدوارکننده است، اما غول‌های فناوری اگر می‌خواهند به این وعده ادامه دهند، باید نگرانی سوء استفاده را جدی بگیرند.

ادامه مطلب
چگونه یک استارت آپ فناوری از هوش مصنوعی برای یافتن درمان های بهتر برای اوتیسم استفاده می کند

برخی از ویژگی های دیگری که اپل برای iOS 16 روی آنها کار کرده است عبارتند از صفحه قفل قابل تنظیم با ابزارک ها، ادغام تلفن های هوشمند به عنوان وب کم در مک و ردیابی دارو در Apple Watch.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا