فناوری

چگونه یک سنسور نوری کار می کند؟

خانه یا محل کار شما فضاهایی است که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید. بنابراین ، آنها باید تمام راحتیهایی را که برای انجام کار خود دارند ، در اختیار شما قرار دهند.

اگر تصمیم دارید با نصب سیستم های اتوماتیک سایه بان مانند پرده داخلی یا پرده موتوری ، راحتی خود را تضمین کنید ، در هر زمان که اشعه خورشید شما را آزار می دهد ، از تلاش برای تغییر دستی موقعیت آنها ، استفاده از بند ناف فرار می کنید. فقط کافی است دکمه روی ریموت یا سیستم کنترل دیواری را فشار داده و سیستم سایه بان شما موقعیت آن را تغییر می دهد.

با این وجود راهی وجود دارد که راحتی اتوماسیون را حتی بیشتر کند. اگر اتفاق می افتد روزی که کار می کنید بسیار متمرکز شوید و کار پرده یا پرده را فراموش کنید؟ سپس مطمئناً هنگام کار کار ناراحتی را متوجه می شوید و مجبورید فعالیت خود را مختل کنید تا خود را سایه بزنید. بعضی اوقات یک وقفه ساده کار برای چند ثانیه می تواند 5 یا 10 دقیقه دیگر را برای شما هزینه کند تا اینکه دوباره وارد ریتم شوید.

این روش به شما امکان ادامه فعالیت را می دهد ، در حالی که پرده یا پرده تنها برای راحتی شما کار می کند. این شامل استفاده از یک یا چند سنسور نور است.

در پایه ، سنسورهای نوری در صنعت هوانوردی مورد استفاده قرار می گیرند تا ارتفاع دستگاه پرواز را براساس بردار خورشید محاسبه کند. با این حال ، استفاده از آنها به صنایع دیگر نیز گسترش یافته است ، به همین دلیل شرکت هایی مانند سامفی اکنون می توانند چنین سنسورهایی را حتی به خانه شما بیاورند.

ادامه مطلب
آموزش جامع و تصویری ساخت ایمیل + فیلم (بروزرسانی 2019)

این سنسورهای نور چگونه کار می کنند؟

برخلاف سایر سنسورهای موجود در بازار (حرکت ، باد ، دما و غیره) ، سنسورهای نور شدت و جهت نور خورشید را تشخیص می دهند. به همین دلیل به آنها «سنسورهای خورشید» نیز گفته می شود. اگرچه ، اگرچه خورشید منبع اصلی نور است که می توان از آن استفاده کرد ، اما سایر منابع قدرتمند و مصنوعی از نور نیز قابل استفاده هستند ، اما این موارد استثنا هستند.

یک سنسور خورشید بر اساس سلولهای الکتریکی که ساخته شده است ، که به صورت فوتوالکتریک عمل می کنند ، عمل می کند. این بدان معنی است که آنها فوتونهای نوری که سنسور را وارد الکترون می کنند ، تبدیل می کنند که بسته به نحوه انتقال سنسور ، به یک سیگنال دیجیتال یا رادیویی تبدیل می شوند.

قسمت داخلی این سنسور مانند یک اتاق مربع شکل شکل گرفته است و سلولهای برقی در قسمت پایین آن قرار دارند. در اینجا فقط یک پرتوی نازک از نور از بیرون نفوذ می کند. بسته به فاصله انتهای پرتو نور از نقطه مرکزی وسط پایین اتاق ، سنسور زاویه انکسار نور را تعیین می کند.

بر اساس این اطلاعات ، سنسور ، سیگنال را از این به موتور سیستم سایه انداز منتقل می کند ، که مطابق آن عمل خواهد کرد.

بنابراین ، همانطور که از موارد بالا می بینید ، سنسور نور در چهار مرحله کار می کند:

1 – نفوذ پرتو نازک نور در داخل آن

2 – محاسبه زاویه انکسار نور

3- تبدیل الکترون ها به سیگنال دیجیتال یا رادیویی

ادامه مطلب
کووید-۱۹ خطر ابتلا به اختلالات روانی را افزایش می‌دهد

4 – انتقال سیگنال به موتور سیستم سایه بان

چرا از سنسورهای نور استفاده می کنید؟

یکی از دلایل اصلی افزایش راحتی است. خورشید هرگز هنگام کار یا کار در خانه خود شما را آزار نمی دهد.

حسگرهای نوری را می توان مطابق با ترجیحات شما برای کار پرده ها ، پرده ها ، پرده ها ، غلتک ها ، کرکره ها برنامه ریزی کرد. به عنوان مثال ، برای بلند کردن سیستم های سایه بان پیام دهید و به نور اجازه دهید در قسمت اول روز وارد اتاق شود. در هنگام ناهار ، هنگامی که خورشید در حال خاموش است ، سنسورها سیستم های سایه بان را کم می کنند تا از ورود همه یا بخشی از نور جلوگیری شود تا در اثاثیه شما به مبلمان ، وسایل و یا فرشهای موجود در فضای شما آسیب نرسد. در این روش ، سنسور حتی از بین رفته از کالاهای شما نیز محافظت می کند.

همچنین در تصمیم گیری برای خرید سنسور نوری باید مزایای آن را نیز در نظر بگیرید:

  • دارای استقلال 100٪ است
  • نصب و برنامه آسان است
  • این طراحی دلپذیر دارد و به راحتی در قسمت جلوی ساختمان ادغام می شود
  • بدون سیم کشی مورد نیاز است
  • می تواند بیرونی یا داخلی باشد
  • این امکان وجود دارد که در هر زمان غیرفعال شود

چراغ سنسوردار را می توانید از فروشگاه سایت کی ام سی تهیه نمایید.

1/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا