فناوری

چگونه یک سنسور نوری کار می کند؟

خانه یا محل کار شما جایی است که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید. بنابراین، آنها باید تمام امکانات رفاهی را برای شما فراهم کنند تا کار خود را انجام دهند.

اگر تصمیم دارید با نصب سیستم‌های خودکار محافظ در برابر آفتاب مانند پرده‌های داخلی یا پرده‌های موتوری، راحتی خود را تضمین کنید، هر بار که اشعه‌های خورشید شما را آزار می‌دهند، مجبور به تغییر دستی موقعیت آنها با استفاده از طناب نخواهید بود. . به سادگی دکمه روی دیوار یا سیستم کنترل از راه دور را فشار دهید تا سیستم سایه شما موقعیت خود را تغییر دهد.

با این حال، راهی برای راحت تر کردن اتوماسیون وجود دارد. اگر برای شما اتفاق افتاده است که روی روزی که کار می کنید بسیار متمرکز هستید و پرده یا پرده را فراموش کرده اید؟ سپس مطمئناً هنگام کار متوجه ناراحتی خواهید شد و مجبور خواهید بود فعالیت خود را قطع کنید تا به خود سایه بزنید. گاهی اوقات یک استراحت ساده از محل کار برای چند ثانیه ممکن است 5 تا 10 دقیقه دیگر برای شما هزینه داشته باشد قبل از اینکه دوباره وارد چرخش کار شوید.

این روش به شما امکان می دهد به فعالیت خود ادامه دهید، در حالی که پرده یا پرده فقط برای راحتی شما کار می کند.این شامل استفاده از یک یا چند سنسور نور است.

اساساً در صنعت هوانوردی از حسگرهای نوری برای محاسبه ارتفاع ماشین پرنده بر اساس بردار خورشید استفاده می شود. با این حال، استفاده از آنها در صنایع دیگر نیز گسترش یافته است، به همین دلیل است که شرکت هایی مانند Samfi اکنون می توانند این سنسورها را حتی به خانه شما وارد کنند.

ادامه مطلب
نکات و ترفندهای اینستاگرام برای مشاهده بیشتر در حلقه ها

این حسگرهای نور چگونه کار می کنند؟

برخلاف سایر سنسورهای موجود در بازار (حرکت، باد، دما و غیره)، سنسورهای نور شدت و جهت نور خورشید را تشخیص می دهند. به همین دلیل به آنها «حسگرهای خورشیدی» نیز می گویند. با این حال، اگرچه خورشید منبع نور اصلی است که می توان از آن استفاده کرد، اما می توان از سایر منابع نوری قدرتمند و مصنوعی نیز استفاده کرد، اما این موارد استثنا هستند.

یک حسگر خورشیدی بر اساس سلول های الکتریکی داخلی کار می کند که به صورت فوتوالکتریک عمل می کنند. این بدان معناست که آنها فوتون های نوری وارد شده به حسگر را به الکترون تبدیل می کنند که بسته به نحوه انتقال حسگر به سیگنال دیجیتال یا رادیویی تبدیل می شوند.

قسمت داخلی این سنسور به شکل یک اتاق مربع است و سلول های الکتریکی در پایین آن قرار گرفته اند.در اینجا فقط یک پرتو نازک نور از بیرون نفوذ می کند. بسته به فاصله انتهای پرتو نور از نقطه مرکزی در پایین اتاق، سنسور زاویه شکست نور را تعیین می کند.

بر اساس این اطلاعات، سنسور سیگنال خود را به موتور سیستم پرده منتقل می کند که مطابق با آن عمل می کند.

بنابراین، همانطور که از موارد بالا می بینید، سنسور نور در چهار مرحله کار می کند:

1- نفوذ پرتو ریز نور به داخل

2 – زاویه شکست نور را محاسبه کنید

3- تبدیل الکترون ها به سیگنال دیجیتال یا رادیویی

4- انتقال سیگنال به موتور سیستم پرده

چرا از سنسورهای نور استفاده می کنید؟

یکی از دلایل اصلی افزایش راحتی است. هنگام کار یا کار در خانه، خورشید هرگز شما را آزار نمی دهد.

ادامه مطلب
چقدر باید کسی از نمونه های اولیه هدست VR متا لذت برد؟

سنسورهای نور را می توان با توجه به ترجیحات شما برای کارکردن پرده ها، سایه ها، کرکره ها، کرکره های غلتکی و کرکره برنامه ریزی کرد. به عنوان مثال، از آنها بخواهید سیستم های پرده را بالا بیاورند و نور را برای اولین قسمت روز به اتاق وارد کنند.هنگام ناهار، زمانی که خورشید بیرون می‌آید، سنسورها سیستم‌های سایه‌بان را کم‌نور می‌کنند تا تمام یا بخشی از نور وارد فضای شما نشود تا از آسیب به مبلمان، وسایل یا فرش‌های فضای شما جلوگیری شود.به این ترتیب، سنسور از دارایی های شما حتی در صورت گم شدن محافظت می کند.

علاوه بر این، هنگام تصمیم گیری برای خرید یک سنسور نوری، باید مزایای آن را نیز در نظر بگیرید:

    شما 100 درصد استقلال دارید

نصب و برنامه نویسی آسان

1/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا