مد و زیبایی

ریش تراش

یکی از فعالیت های روزمره ی آقایان اصلاح و پیرایش صورت است. تیغ تا مدت ها تنها ابزار برای اصلاح صورت به شمار می رفت؛ اما با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی، ریش تراش های برقی جای تیغ را در بازار از آن خود کردند.

فویلی یا چرخشی

ریش تراش ها به دو دسته ی فویلی و چرخشی تقسیم می شوند. ایده ی این دستگاه ها، حذف تماس مستقیم پوست با تیغ و کاهش آسیب های وارد شده به پوست بوده است. عملکرد این دستگاه ها نیز به این صورت است که موی صورت با عبور از شبکه های روی ریش تراش، در معرض تیغ قرار گرفته و قطع می شود.

هر کدام از این ریش تراش ها طرفداران خاص خود را دارند و نمی توان به صراحت گفت کدام یک بهتر از دیگری است. یکی از نکاتی که برای انتخاب نوع ریش تراش می تواند مد نظر قرار گیرد شکل صورت افراد است. ریش تراش های چرخشی معمولا برای صورت های لاغر بهتر عمل می کنند. این ریش تراش ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند به راحتی در گودی گونه ها حرکت کنند. اما ریش تراش های فویلی بیشتر مناسب برای صورت های پر و گوشتی هستند، تا بتوانند سطح بیشتری را همزمان تحت پوشش قرار داده و براحتی روی پوست حرکت کنند.

نکته ی دیگری که هنگام استفاده از ریش تراش باید به آن توجه داشت این است که هر چقدر ریش کوتاه تر باشد کار با ریش تراش راحت تر است و اصلاح بهتری صورت می گیرد. بنابراین اگر بیش از یک هفته است که صورت خود را اصلاح نکردید، بهتر است ابتدا با ماشین اصلاح، ریش و سبیل خود را کوتاه کرده و سپس از ریش تراش استفاده کنید.

ادامه مطلب
همه چیز در مورد مزون لباس عروس

استفاده در حالت خشک یا خیس

ریش تراش ها در ابتدا برای استفاده در حالت خشک طراحی شده بودند. به تدریج و با پیشرفت زمان و تکنولوژی، ریش تراش های ضد آب نیز ساخته شدند. البته باید توجه داشت که مقاومت در برابر نفوذ آب درجه بندی دارد و از این نظر باید به توصیه های شرکت سازنده توجه کرد. مقاومت در برابر رطوبت و سطح حفاظت در برابر عوامل خارجی در دستگاه های الکتریکی، با پارامتر IPxy نمایش داده می شود. در این پارامتر x نمایش دهنده ی سطح حفاظت در برابر عوامل خارجی است و عددی بین 0 تا 6 است. y نیز عددی بین 0 تا 8 است و نشان دهنده ی میزان مقاومت در برابر آب است. این پارامتر تعیین کننده ی قابل استفاده بودن در حمام یا استفاده همزمان ریش تراش با کف ریش است.

سایر امکانات

صفحه نمایش، قابلیت خط زنی، سهولت تمیز کردن و تنظیم دور موتور از سایر امکاناتی هستند که بنا به نیاز و سلیقه افراد روی برخی مدل ها تعبیه شده اند. طبیعتا وجود امکانات بیشتر هزینه ریش تراش را افزایش خواهد داد، اما سهولت در استفاده را نیز در پی خواهد داشت؛ و هر کس متناسب با نیاز و بودجه ای که در اختیار دارد می تواند گزینه ی مناسب خودش را انتخاب کند.

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا