مشاغل با فروش بیش از 4.8 میلیارد تومان باید اظهارنامه مالیاتی داشته باشند

سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: مقرر شد شرکت هایی که میزان فروش آنها در سال 1400 از مرز 4.8 میلیارد تومان گذشت، اظهارنامه مالیاتی ارائه کنند.

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: امروز (18 خرداد) جلسه ای با حضور وزیر اقتصاد و دارایی، رئیس و مدیران ارشد سازمان امور مالیاتی، نمایندگان مجمع اصناف ایران، مجلس شورای اسلامی برگزار شد. اتحادیه و اداره خزانه داری بازار تهران. ماده 100 قانون مالیات های مستقیم برای 1400 صاحب مشاغل (اتحادیه) تصویب شد.

بر اساس این گزارش، با توجه به سود برخی از صاحبان مشاغل از جمله کار آسیب دیده به دلیل کرونا، تجهیزات صوتی و تصویری، تلفن همراه و پوشاک، تعدیل لازم برای این نرخ صورت گرفت.

ضمناً در امور مشارکت مدنی، طبق تبصره‌های نصاب ماده 100، برای هر یک از شرکا، نصاب مذکور در ماده به‌طور خاص کار محسوب می‌شود.

نرخ سود حاصل از کار که با اجرای مفاد آیین‌نامه اجرایی ماده ۲۱۹ قانون مالیات‌های مستقیم تعیین می‌شود، برای عموم قابل وصول است.

مودیان مالیاتی که از نظر حجم فروش بیش از حد نصاب مقرر در تبصره ماده 100 اجرای 1400 (به مبلغ 4.8 میلیارد تومان) هستند، باید نسبت به ارائه گزارش مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی اقدام کنند.

بر اساس اطلاعیه ای که چند روز پیش از سوی سازمان امور مالیاتی صادر شد، فروش کالاها و خدمات بند صدم قانون مالیات های مستقیم نسبت به بازخرید ماده 84 قانون مالیات های مستقیم 100 برابر شده است. ، یعنی 48 میلیارد ریال.

سازمان امور مالیاتی در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به شرایط سخت حاکم بر شرکت ها و مشاغل در دهه 1400 و به منظور تسهیل در پرداخت مالیات برای این دسته از مودیان، سازمان امور مالیاتی تلاش کرده است از قابلیت های تبصره استفاده کند. به ماده 100. به طوری که بسیاری از صاحبان مشاغل می توانند مالیات 1400 یک بار عملکرد را بدون هیچ گونه اظهارنامه و سندی مربوط به درآمد و هزینه خود پرداخت کنند.

تمدید اظهارنامه مالیاتی 1401 تا 15 تیرماه 1401 می باشد.

5/5 - (3 امتیاز)
خروج از نسخه موبایل